Haberler

Venedik’teki Lorenzo Quinn Heykeli İklim Değişikliğinin Tehlikesini Anlatıyor

  Venedik, su kanalları, gondolları ve köprüleri ile bilinir. Ancak yeterli yağış olmaması ve Süper Kanlı Mavi Ay’ın etkisi ile birlikte oluşan gelgitler nedeniyle su kanalları kurumaya başladı. İklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla italyan heykeltıraş  Lorenzo  Quinn tarafından yapılan kurulum, 13 Mayıs’ta Venedik  Bienali’nin 57. Uluslararası Sanat Sergisi için  açıldı.

         Quinn, heykel atölyesinde bir balmumu modeli ile oluşturulan bir kalıp dökümünü içeren bin yıllık bir süreç olan “kayıp-balmumu dökümü” olarak bilinen eski bir yöntemle Barcelona stüdyosunda bu heykeli yapıldı.  Sanatçının yaptığı bir röportajda , “Üç çocuğum var ve onların neslini ve onlara hangi dünyayı aktaracağımızı düşünüyorum. Endişeliyim, çok endişeliyim. ” ifadelerini kullandı. 

 

Daha Fazla Göster

Nevra Eker

Lisans ve yüksek lisans eğitimimi Frat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği'nde tamanladıktan sonra çeşitli özel şirketlerde inşaat mühendisliği görevinde bulundum. 2017 yılında Mühendis Çekmecesi'nde yazarlık ve editörlük görevine başladım. Günümüzde Harran Üniversitesi'nde doktora eğitimime ve Mühendis Çekmecesi'ndeki görevime devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu