Faydalı Bilgiler

İnşaat ve Tesisat Rayiç ve Birim Fiyatları (ÇŞB 2019)

    

Merhaba Arkadaşlar;

Bu yazımızda sizlerle 2019 yılına ait Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazırladığı İnşaat ve Tesisat Rayiç ve Birim Fiyatlarını paylaşıyoruz.

4 Aralık 2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruda İnşaat ve Tesisat Rayiç ve Birim Fiyatlarını 2019 itibari ile artık ücretsiz paylaşacağını belirtmişti. Duyuru şu şekilde;

Bilindiği üzere Bakanlığımızca her yıl hazırlanarak yayınlanan İnşaat ve Tesisat Rayiç ve Birim Fiyatlarının internet ortamında birimfiyat.csb.gov.tr adresinden ücretli abonelik yöntemi ile sınırlı olarak görüntülenmesi yapılmaktadır.
2019 yılı ve sonrası için, Bakanlığımızca hazırlanan İnşaat Tesisat Birim Fiyat listeleri pdf veya benzeri görüntülenebilen formatlarda ücretsiz ve abonelik olmaksızın Bakanlığımız internet sayfasında yayımlanacaktır.
Bu kapsamda birimfiyat.csb.gov.tr adresinde yer alan Birim fiyatların yayımlandığı mevcut sisteme 2019 yılı ve sonrası için yeni ücretli abonelik alınmayacaktır. Ücretini yatırmış olan mevcut aboneler, 1 Ocak 2020 tarihine kadar sistem üzerinden önceki yılları görüntüleyebileceklerdir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Maalesef henüz herkesin erişebileceği şekilde paylaşılmadı. Bizde sizler için internette biraz araştırma yaptık ve bu birim fiyatlara eriştik. Aşağıdaki linkten kolayca excel formatında indirebilirsiniz….

Daha Fazla Göster

Mühendis Çekmecesi

Yöneticilerin Kontrol Sağladığı Ortak Kullanım Yönetim Hesabı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu