Hakkımızda

Biz Kimiz?

Bizler mühendis, mimar, tekniker, yazılımcı, öğrenciyiz. Bizler vizyon sahibi, gelişime açık, öğrenmek isteyen insanlarız.

Vizyonumuz

Ülkemizin bilim, teknoloji, mühendislik, sanayi ve endüstri alanlarında muasır medeniyetleri geride bırakan bir konumda olmasını yine kendimizde bulacağımız güç ile gerçekleştiğini görmek.

Misyonumuz

Vizyonumuz doğrultusunda meslektaşlarımıza, öğrenci kardeşlerimize ve öğrenmeye açık herkese meslek hayatlarında lazım olabileceğini ve onları geliştirip artı katacağını düşündüğümüz faydalı bilgileri, dokümanları, araçları ve fikirleri, daha sade ve basit bir platformda sunmak.

Neden Mühendis Çekmecesi?

Çünkü bizde; gündelik gündemler, artı değer katmayan yayınlar, maddi kaygılar yok. Bizler Mühendis Çekmecesinde tamamen gönüllülük esası ile maddi kaygı duymadan öğreniyor ve bizlere artı değer katan bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Neden Gönüllülük Esası?

Maddi kaygı duyularak, sade gelir elde etmeyi planlayarak yapılan işlerde özveri yerini para kazanma arzusuna bırakır. Bu nedenle 2017 yılında başlayan yolculuğumuzda yönetim olarak vizyonumuz uğruna hareket ettik ve hiç gelir elde etmedik. Fakat son zamanlarda reklam almaya başladık. Bunun sebebi ise şayet gelir elde edebilirsek beraber kurduğumuz bu platformun (barınma alanı, alan adı, sertifikalar) masraflarını karşılamak. Aynı zamanda yazar topluluğumuza ufakta olsa teşvik edici amaçla gelirler sunabilmek.

Son Söz

Yayınlarımızı veya içeriğin bir kısmını kaynak gösterdiğiniz sürece özgürce paylaşabilirsiniz.
Fikir ve sanat eserleri kanunu kapsamında telif haklarını bir şekilde çiğnediğimize inanıyorsanız bizimle hemen irtibata geçebilir ve içeriğin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

İLETİŞİM    KADROMUZ    YAZARLIK    KULLANIM KOŞULLARI    GİZLİLİK POLİTİKASI  

Başa dön tuşu